Karkasinių medinių namų privalumai ir trūkumai

Mediniai namai vis dažniau statomi Lietuvoje, todėl daugeliui yra aktualūs tokių namų privalumai ir trūkumai. Tam būtina žinoti, kokie medinių namų projektai pasirenkami ir tuomet apgalvoti ar jums tinkamas ne tik projektas t.y. vaizdas namo, bet ir medžiagos.

Mediniai namaiVienas iš didžiausių privalumų – trumpas statybos laikas. Galima numatyti, kad standartinis namo projektas įgyvendinamas per kelis mėnesius. Nors teigiama, kad tais atvejais, kai darbai labai gerai organizuoti ir yra pakankamai darbo jėgos, tai statybų laiką galima dar labiau sutrumpinti. Norintys kuo greičiau įsikurti naujuose namuose turi žinoti, kad tai bus daug greitesnis procesas, nei, pavyzdžiui, statant mūrinį namą. Sekantis privalumas susijęs su namo šiluma. Mediena pati iš savęs yra natūrali medžiaga, kuri pasižymi gera šilumos sulaikymo medžiaga. Medinis namo stogas ir sienos tampa gera šilumos izoliacija. Gyvenant mediniame name bus jauku ir šilta. Taip pat galima prie privalumų paminėti ir lengvesnį medžiagų transportavimą. Be to, statant medinė namą galima naudingiau išnaudoti sklypą, nes tokio namo sienos bus plonesnės. Kaip pavyzdį galima paminėti, kad, pavyzdžiui apie 100 kvadratinių metrų namas, jeigu bus medinis, tai bus galima papildomai turėti apie 10 kvadratinių metrų plotą. Ir žinoma, nereikia pamiršti, kad mediena yra natūrali medžiaga, o žmonės vertinantys natūralumą ir ekologiškumą turėtų rinktis būtent medinį namą.

Ne tik privalumai, bet ir trūkumai turi būti paminėti. Vienas iš trūkumų – perdangos. Jų plotis yra ganėtinai ribotas, nes jos siekia iki 4,5 metrų. Tai reiškia, kad bus apribotas, patalpų esančių tokiame name, dydis. Būtina paminėti ir tai, kad medinis namas turi blogą šilumos inertiškumą, todėl nors jis greitai ir įšyla, tačiau greitai ir atšąla. Tam, kad medinių namų projektai būtų įgyvendinti tinkamai reikia aukštos kvalifikacijos specialistų, o tokių mūsų šalyje nėra daug. Tai dar vienas trūkumas. Dar reikėtų paminėti ir kainą. Neretai mediniai namai yra brangesni, nei kiti pasirinkimai. Todėl reikia labai gerai įvertinti finansines galimybes.

Kiekvienas namas turi savo privalumų ir trūkumų, kai kalbama apie medžiagas. Reikia vertinti ne tik kainą, bet ir kitus niuansus, kurie jums svarbūs. Juk vieniems svarbus natūralumas, o kitiems statybų greitis. Dar kitiems rūpi tik kaina. Kiekvienas renkasi pagal jam svarbius kriterijus, todėl viską gerai įvertinti – būtina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *