Sedacija – dantų gydymas be jokios baimės

Ne kiekvienas gali pasigirti nebijantis apsilankyti odontologijos klinikoje, tad tuomet, jei skausmo baimė yra labai stipri, gali būti pasirenkamas dantų gydymas su sedacija. Ši procedūra gali būti taikoma ir vaikams, ir suaugusiems, tad tuomet, jei bijote tam tikrų odontologinių procedūrų, esate jautrūs garsams ir kvapams, šis sprendimas tikrai gali būti pačiu palankiausiu. Šiandien dantų gydymas taikant sedaciją yra siūlomas daugybėje odontologijos klinikų, tad visada bus galima pasirinkti labiausiai tinkančią galimybę.

Kaip atliekama sedacija?

Odontologijos klinikose gali būti siūloma dviejų tipų sedacija – intraveninė arba peroralinė. Jei pasirenkama pastaroji galimybė, prieš atliekamą dantų gydymą pacientai išgeria sirupo ar tam tikrų medikamentų, ir praėjus maždaug 20 minučių gali būti pradedamos procedūros. Jei vieno vizito metu tenka taisyti gana daug dantų ar numatomos sudėtingos procedūros, peroralinės sedacijos gali nepakakti – tokiu atveju yra taikoma intraveninė sedacija.

Kaip pasiruošti šiai procedūrai?

Nors kartais jau atsisėdus į odontologinę kėdę pasvarstoma apie tai, kaip būtų gerai gydyti dantis su sedacija, tačiau toks sprendimas niekuomet nepriimamas skubotai. Kurį laiką prieš šią procedūrą rekomenduojama nevalgyti ir negerti, taip pat patartina informuoti odontologą apie vartojamus vaistus, ir t.t. Gydytojas specialistas jums suteiks visą svarbiausią informaciją, kaip pasiruošti šiai procedūrai, ir tai padės išvengti galimų komplikacijų.

Ar ši procedūra yra saugi?

Nors kartais baiminamasi, kad sedacijos atlikimas gali būti žalingas, tačiau tikrai nėra jokio reikalo nuogąstauti. Atliekamų procedūrų metu jūs būsite prižiūrimi patyrusių savo srities profesionalų, todėl viskas eisis taip, kaip ir numatyta. Be to, gyvenimo laikotarpiu sedacija gali būti atliekama tiek kartų, kiek tik prireiks, ir tai tikrai neturės neigiamo poveikio organizmui.

Po atliktos sedacijos…

Jei sedacija bus atliekama vaikams, po atliktų procedūrų jiems rekomenduojama likti namuose su suaugusiųjų priežiūra. Jei ši procedūra bus taikoma suaugusiems žmonėms, svarbu žinoti, kad kurį laiką nerekomenduojama vairuoti, todėl pasvarstykite, kaip grįšite namo (paprašysite artimųjų pagalbos, išsikviesite taksi, ir pan.)

Dėl tam tikrų priežasčių dantų gydymas ne visada yra sklandus: pacientą kausto didžiulė baimė, jo dantys yra labai jautrūs, ir t.t., todėl sedacija gali užtikrinti, kad įvairių odontologinių procedūrų atlikimas bus gerokai paprastesnis. Tokią galimybę šiuo metu siūlo ganėtinai nemažai įvairių klinikų, tad pasidomėkite, kuriose jų gali būti taikoma tokia procedūra, ir tikrai atrasite pačius palankiausius sprendimus.

Plačiau apie sedaciją skaitykite Šv. Kristoforo odontologijos klinikos svetainėje : https://kristoforoklinika.lt/odontologija/gydymas-su-sedacija/

Vaikų dantų gydymas su sedacija : https://kristoforoklinika.lt/odontologija/gydymas-su-sedacija/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *