Kas geriau: dantų implantai ar protezai

Plačiąja prasme dantu implantai ir protezai yra susiję, nes tiek vienas, tiek kitas variantas padeda atstatyti dantų sukandimo ir kramtymo funkciją. Be to, implantavimą galima būtų apibūdinti kaip tam tikro sraigto (pagrindo) sukūrimą žandikaulyje, o paskui jo protezavimą (dirbtinio danties sudėjimą). Visgi, daug žmonių, netenkančių dantų, svarsto, ką geriau pasirinkti.

Kada prasideda tokie klausimai

Dažniausiai klausimai dėl dantų protezavimo ir implantavimo kyla vos praradus 1 dantį. Taip gali atsitikti po traumos, ligos, nėštumo (sumažėja vitaminų kiekis kraujyje ir ima gesti dantys). Visgi, dantų protezavimo ir implantavimo klausimai dažniausiai pasidaro nuolatiniai sulaukus vėlesnio amžiaus, kai tiesiog jau natūraliai imame netekti dantų. Tuomet tenka galvoti, ką daryti. Ar tą pirmąjį iškritusį protezuoti, ar jau siekti implantų.

Kainos aspektas

ImplantavimasDažniausiai žmones pribloškia kainų klausimas: tiek viena, tiek kita paslauga kainuoja. Pirmiausiai norisi rinktis tai, kas tuo momentu kainuoja pigiau: protezavimą. Tačiau tai tas pats, kas ilgalaikius pastatus dengti bitumine danga, skirta trumpalaikiams pastatams – po 5 metų tą stogą reikės per naują keisti… Taigi, ir su dantimis yra tas pats. Protezavimas yra trumpalaikis dalykas, o protezų plokštelės ne visiems patogu. Aišku, gerai, kad ir tokių pasirinkimų yra. Bet visgi tenka rinktis ir galvoti, kas jums galėtų išties būti geriausia. Taigi, kainos aspektas pasidaro tikrai labai svarbus. O geriausia, jeigu sugebame pažiūrėti į priekį ir paskaičiuoti, kad vėliau visa tai turėtų atsipirkti. Nes implantai daromi vienam kartui, jų nereikia keisti – iškart galite visą likusį gyvenimą nuo to momento mėgautis tvirtais naujais dantimis ir jų teikiamu komfortu. Tai leidžia jaustis tikrai maloniai. Taigi, kainos aspektas, žvelgiant į priekį, čia įgauna naują formulę.

Ilgaamžiškumo aspektas

Kaip jau minėjome, kaina susijusi su ilgalaikiu poveikiu. Protezus, priklausomai nuo protezavimo rūšies, turėsite vis koreguoti, taisyti, o gal darytis naujus, protezuoti dantys taip pat dėl atsirandančios erozijos ir mikro tarpelių nebus visada tvarkingi. Taigi, reikės juos vis taisyti. Pagalvokite, vien laiko kiek daug sutaisysite, kai nebereikės nuolat vaikščioti pas odontologą.

Svarbu pasirinkti gerą kliniką

Ir žinoma, kaip gi be geros klinikos. Tik ją pasirinkę galėsite džiaugtis, kad turite tikrai gerus, sveikus, puikiai jums tarnaujančius dantis.Taigi, ilgaamžiškumas jūsų dantims – tai ir teisingai pasirinkta klinika, ir kokybiški, pažangiomis technologijomis kurti dantų implantai.

3 mintys apie “Kas geriau: dantų implantai ar protezai”

  1. Būtų įdomu jei parašytumėte kokie yra dažniausi žmonių nusiskundimai įsidėjus implantus. Mane domina nes ruošiuosi tvarkytis du krūminius dantis.

  2. Kai man reikia tvarkytis dantis aš neieškau pigiausio varianto, jei galiu renkuosi šiek tiek brangesnį arba bent jau vidutinį variantą ką siūlo gydytojai, čia manau neverta taupyti, nes paskui gali pasigailėti ir sumokėti dar daugiau, o dėl pačių stomatologų aišku gerai kai kas nors rekomenduoja tai ir drąsiau pas tokį eini

  3. Svarbu paminėti, kad iškilus klausimui „ką pasirinkti?“ reikėtų ne tik įvertinti pačių procedūrų pliusus ir minusus, bet ir pačią paciento situaciją. Vieniems tinka vieni dalykai, kitiems kiti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *