Kas yra asmeninis bankrotas ir kada jis reikalingas?

Asmeninis bankrotas yra teisinis procesas, kurio metu asmenys, negalintys grąžinti skolų kreditoriams, gali prašyti atleisti nuo kai kurių ar visų savo skolų. Daugumoje jurisdikcijų bankrotas iškeliamas teismo įsakymu, kurį dažnai inicijuoja skolininkas. Fizinio asmens bankrotas yra puikus būdas pradėti viską iš naujo.

Fizinio asmens bankrotas ir jo privalumai

Bankrotas suteikia galimybę skolininkui (asmeniui, kuris yra skolingas) nurašyti didžiąją dalį savo skolų. Jei skolos lygis viršija bendrą skolininko turimo turto sumą (įskaitant bet kokį nuosavą kapitalą jo namuose) ir grąžinimas užtruktų daug metų, bankrotas gali būti geresnis už kitus skolos grąžinimo būdus.

Asmens bankrotas gali panaikinti senus mokestinius įsipareigojimus (senesnius nei trejus metus). Žinoma, niekas neatsikratys studentų paskolos skolos, tačiau bankrotas neleis jūsų skolintojams imtis agresyvių išieškojimo veiksmų.

Jeigu jaudinatės dėl to, koks bus požiūris į Jus teisme, norime nuraminti: Lietuvos teisėjai, advokatai ir patikėtiniai matė ir girdėjo daug blogesnių bankroto istorijų nei jūsų.

Žinoma, gali būti nemalonu paaiškinti teisėjui, patikėtiniui ir advokatui, kaip atsidūrėte savo finansinėje padėtyje, tačiau asmeninis bankrotas reiškia, kad galėsite gyventi ramiau. Nustos įkyrėti kreditorių skambučiai, laiškai, nuosavybės teisių atėmimas, atšauktos kredito kortelės, atmesti apmokestinimo įgaliojimai ir ieškiniai.

Kaip nuspręsti, ar man reikalingas asmeninis bankrotas?

Asmenys, svarstantys apie bankrotą, prieš nuspręsdami, ar imtis šio veiksmo, turėtų pasitarti su teisininkais ir blaiviai pasverti bankroto privalumus ir trūkumus. Jei nėra perspektyvų, kad Jūsų finansinė padėtis pagerės ir jei jų skolos bus grąžintos daug metų, bankrotas gali pasirodyti protingas pasirinkimas. Tačiau pirmiausia vis tiek rekomenduojama apsvarstyti alternatyvius skolų tvarkymo būdus.

Potencialūs bankrutuojantys asmenys turėtų įvertinti bankroto pasekmes visai savo turto vertei, ypač jei jie turi daug nuosavo kapitalo savo namuose. Be to, tam tikrų profesijų atstovai (pvz., advokatai ir buhalteriai) taiko narystės apribojimus bankrutuojantiems asmenims, todėl svarbu patikrinti ir šį aspektą.

Asmeninis bankrotas: ką dar verta žinoti?

Jeigu svarstote apie bankrotą, gali atrodyti, kad gera idėja yra gauti pagalbą iš skolų valdymo įmonės arba imti skolų konsolidavimo paskolą. Tačiau, remiantis daugelio lietuvių patirtimi, tiesa yra kitokia. Matėme, kad skolų valdymo įmonės ima didelę jūsų mokėjimo dalį kaip atlygį ir mažai grąžina kreditoriams. Tai gali reikšti, kad skolų grąžinimas užtruks ilgai. Tai viena iš priežasčių, kodėl manome, kad geriau samdyti bankroto teisininką nei skolų konsolidatorių.

Galbūt blogai miegate dėl savo finansinių problemų ir nerimaujate dėl kiekvieno išleisto cento? Kaip pasakysite savo vaikams, kad šiais metais Kalėdų ar gimtadienio dovanų nebus? Šią situaciją galite pakeisti tik Jūs. Tokiu atveju asmeninis bankrotas gali būti išties geriausias jūsų pasirinkimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *