Kodėl reikėtų bijoti buhalterijos klaidų

Kiekvienai įmonei ar individualiai dirbančiam žmogui turėtų labai rūpėti, kad būtų tinkamai sutvarkyta jo buhalterinė apskaita Klaipėdoje ar kitame mieste. Nes tik tada, kai ji tvarkinga, galite ramiai dirbti, žinodami, kad prieš nieką nebūsite kalti. Štai dėl ko verta samdyti buhalterių įmones ar privačius buhalterius. Štai klaidos, kurių pavyks išvengti, jeigu turėsite, kas profesionaliai tvarkytų jūsų buhalterinę apskaitą.

Sumokėsite per mažai mokesčių

SGBJeigu bandote buhalteriją tvarkytis patys, galite pridaryti didelių klaidų. Pavyzdžiui, sumokėsite per mažai mokesčių negu turėtumėte, o vėliau tai pastebės VMI. Kas gi tada laukia? Įspėjimai, delspinigiai, turto areštavimas, pinigų nuskaitymas iš asmeninės sąskaitos ir kiti negeri dalykai. Jeigu manote, kad skaidriai verdate buhalteriją ir vieną dieną paaiškėja, jog esate skolingi kelis ar keliolika tūkstančių eurų – tai, toli gražu, nėra malonus dalykas. Jausitės nuskriausti ir tiesiog apiplėšti, nes savo planuose neturėjote mokėti tokių pinigų. Na o dirbant su profesionaliais buhalteriais, jūs žinosite iškart, kokius mokesčius turite mokėti, juos tinkamai mokėsite, todėl jokių problemų dėl to nesulauksite, atitinkamai planuosite ir savo pinigus.

Neteksite socialinio draudimo

Dirbantiems individualiai visada yra rizika netekti socialinio draudimo, jeigu pamiršite sumokėti SODRAI įmokas. Taip pat jo gali netekti ir prastai administruojama įmonė, tuomet nukentėti gali net darbuotojai. Visada verta turėti gerus buhalterius.

Sumokėsite per daug mokesčių

Kita nemaloni (gal net nemalonesnė, priklauso nuo požiūrio) klaida – per daug sumokėtų mokesčių. Kai kurių jūs gal neturėjote mokėti, bet jeigu sumokėjote be reikalo, ne visada galėsite tai įrodyti ir ne visada galėsite atgauti tas permokas.

Apsivogsite

Įmanoma net apsivogti, kada nėra tvarkingai buhalterijos tvarkančių įgaliotų asmenų. O tai tikrai sugadintų ir jūsų reputaciją, ir jūsų įvaizdį, ir daug kitų dalykų.

Nuvilsite partnerius

Taip pat gali nutikti, kad tiesiog nuvilsite tuos partnerius, kurie pamatys jūsų klaidas, ypač, jeigu pareikalausite iš jų daugiau pinigų negu priklauso. Nesvarbu, kad tai bus tik klaida, tačiau ją įrodyti bus tikrai sunkiau negu priešingo tipo klaidą. Tad geriau stengtis samdyti profesionalus, kurie atsakytų už jūsų buhalteriją, nei vėliau visų atsiprašinėti.

Susigadinsite reputaciją

Kai kurios buhalterijos klaidos gali iš esmės sugadinti jūsų reputaciją. Galbūt tuomet apie jus net nuskambės žiniasklaidoje, o gal bus užregistruota į creditinfo mokumo bazę. Tad turite visada apsidrausti ir turėti protingus buhalterius, nesvarbu, ar dirbate Klaipėdoje, ar Vilniuje, ar Kaune, ar kaime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *