Oras vanduo sistema ateityje bus vis dažnesnis pasirinkimas

Oras vanduo sistema tai šilumos siurbliai, kurie ima energiją iš oro ir perduoda ją vandeniu į grindinio šildymo ar radiatorių sistemą. Toks šildymo būdas laikomas moderniu ir tausojančiu energiją, todėl valstybė remia senų šildymo katilų keitimą į šilumos siurblius oras vanduo, oras oras ar žemė vanduo.

Kokio dydžio paramą galima gauti?

Aplinkos projektų valdymo agentūra skelbia kvietimus teikti prašymus dėl paramos oras vanduo sistemai kelis kartus per metus. Teikti paraiškas gali gyventojai, kurių namų 100 % statybos baigtumas įregistruotas VĮ Registrų centro Nekilnojamo turto registre ne anksčiau nei 5 metai iki kvietimo pradžios.

Žurnalas „Investuok“ pateikia pavyzdžius, kokio dydžio paramos galima tikėtis. Pavyzdžiui, gyventojas X, vietoje iškastiniu kuru kūrenamo katilo nusprendė įsirengti 10 kW galios oras vanduo sistemą su integruotu boileriu. Jo fiksuotas įkainis 661 euro už 1 kW. Tai numatoma kompensacija 3308 eurai.

Daugybė žmonių jau pasinaudojo parama ir džiaugiasi nauja oras vanduo sistema. Didžiausi jos privalumai tai efektyvus ir ekonomiškas šildymas. Šilumos siurbliai yra saugus sprendimas, jie nesprogsta. Taip pat jų nereikia nuolatos prižiūrėti, skirtingai nei malkomis ar briketais kūrenamų krosnių. Oras vanduo sistema laikoma ekologiška, nes ji gali naudoti elektrą iš atsinaujinančių šaltinių, todėl šilumos siurblių kompensavimas tęsis ne vienerius metus, APVA planuoja paramą senų katilų keitimui skirti iki 2027 metų. Gyventojai taip pat skatinami įsirengti saulės elektrines, jas pajungus prie oras vanduo sistemos, tada namų šildymas ir karšto vandens ruošimas atpigs 3 kartus.

Oras vanduo sistema naujuose namuose

Šildymas oras vanduo dažnai diegiamas naujos statybos namuose. Jis pasirenkamas dėl keleto priežasčių:

  • Tai ekologiška sistema, todėl ateityje jos nereikės keisti atsiradus naujiems įstatymams, skatinantiems ekologiškus šildymo sprendimus.

  • Šildymas kokybiška oras vanduo sistema yra pigus.

  • Šilumos siurblius lengva įrengi, nereikia dujų įvado.

  • Sistema veikia efektyviai per grindinį šildymą.

  • Ji atitinka A+ ir A++ pastatams keliamus reikalavimus.

  • Technologiškai pažangi, valdoma nuotoliniu būdu.

Ateityje gyventojai vis dažniau rinksis technologiškai pažangius įrenginius savo namuose, kurie suteiks daugiau komforto kasdienybėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *