Kokia priežiūra reikalinga vejai?

Šalia namų esančios vejos visada atrodo tobulai, jei jos yra tinkamai prižiūrimos. Tinkamai priežiūrai reikalingos geros trąšos vejai, reikiamu metu tinkamas laistymas ir pavasariniai vejos atnaujinimo darbai. Kai tai daroma kiekvienais metais ir žinant kada ką atlikti, tai veja atrodo gražiai.

VejaiPavasariniai darbai labai svarbūs, jei norite gražios vejos. Pavasarį reikia pasirūpinti vejos atnaujinimu. Tai daroma skirtingais būdais. Vienas iš jų – aeravimas. Geriausia būtų įsigyti ar išsinuomoti aeravimo prietaisą. Juo galima greitai apdirbti didelius plotus vejos. Tiesa, jei plotas nedidelis, tai galima įsigyti specialius antbačius ir jais pereiti per veją taip subanant ją arba sugalvoti kuo ją galima subadyti rankiniu būdu. Tai padeda vejos šaknims geriau augti. Jeigu tai atliksite reguliariai, tai pastebėsite, kaip kinta vejos vaizdas į gerą pusę po tokių darbų. Taip pat pavasarį reikia atlikti ir kitą darbą – senų žolių pašalinimo darbus. Galima įsigyti ar išsinuomoti specialią techniką, kurios pagalba galima greitai pašalinti seną žolės sluoksnį arba galima įsigyti tankų grėblį, kuriuo galima išgrėbti seną žolę. Jei plotas nedidelis, tai galima darbuotis su grėbliu, tačiau didesniems vejos plotams verčiau rinktis techniką, kuri tai atliks efektyviau.

Po vejos atnaujinimo darbų metas pagalvoti apie vejos būklės gerinimą. Tam reikalingos trąšos vejai. Rinktis reikia tas, kurios skirtos augimo skatinimui. Jomis reikia tręšti iki rugpjūčio mėnesio pabaigos. Tiesa, nepamirškite gausiai palaistyti, kad neišdegtų žolė. Rudenį pasirinkite kitokias trąšas. Jos turi būti skirtos rudeniui ir neskatinti augimo.

Vejos pjovimas taip pat labai svarbus. Tinkamai pjaunama žolė atrodo tvarkingai. Be to, pavyzdžiui, per vasaros karščius reikėtų palikti aukštesnę veją tam, kad saulė neišdegintų jos. Kai yra vėsu ir sulaukiama daug kritulių, reikia pjauti kuo trumpiau. Galite pagalvoti apie tinkamą žoliapjovę. Jų būna įvairių rūšių: benzininės, elektrinės, akumuliatorinės, robotai, traktoriukai ir kt. Visais atvejais labai svarbu užtikrinti tai, kad peiliai būtų aštrūs, nes tik tuomet žolė bus tinkamai pjaunama ir nežalojama. Taigi, peilių priežiūra yra labai svarbi.

Turint veją nepakanka ją tik nupjauti. Jei tėra tik tokia priežiūra, tai apie žaliai gražią veją galima pamiršti, nes tik tinkama priežiūra užtikrina, kad veja atrodys tinkamai. Visi, kurie reguliariai rūpinasi vejos priežiūra ir žino, kaip tai daryti, džiaugiasi darbo rezultatais – gražiai žaliuojančia veja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *