Medžiagos svarba garažui

Nors didžiausią rinkos dalį Lietuvoje turi plieniniai garažo vartai, vis dėlto reikia nepamiršti, kad yra ir kitų variantų – aliuminių bei medinių vartų. Kiekvieni iš šių vartų turi savo privalumų ir savo trūkumų, kuriuos ir apžvelgsime.

Garažo vartaiŽiūrint iš šalies visi garažo vartai gali atrodyti vienodi, tačiau taip nėra. Skiriasi ne tik jų medžiagiškumas, bet ir spalva, patvarumas, svoris, izoliacinės savybės. Plieniniai garažo vartai populiarūs, nes yra sąlyginai nebrangūs ir labai patvarūs. Jie gali atlaikyti tūkstančius pakėlimų ir nusileidimų, tad jei planuojate naudoti dažnai, tai gali būti puikus variantas. Tokie vartai gali atlaikyti net šalčiausią žiemą ar karščiausią vasarą – jų forma nepakis, neišsilenks ar nesusitrauks, kas ypač patrauklu, kalbant apie Lietuvos klimatą. Tiesa, plieniniai vartai yra pakankamai sunkūs – kuo storesni, tuo sunkesni, tad reiktų apgalvoti ar tai nesukels jums problemu.

Mediniai garažo vartai yra mažiausiai praktiški, bet turbūt geriausiai atrodantys. Įsigiję medinius garažo vartus savo namui suteiksite prabangos išvaizdą. Medis natūralus gaminys, todėl daug kam patinka, bet tuo pačiu reikalauja ir daugiau priežiūros, be to ne toks atsparus aplinkos sąlygoms. Jei vartai turės ir langus, gali tapti labai sunkūs, todėl būtinai reikės automatinės pakėlimo sistemos.

Aliuminiai garažo vartai irgi yra dažnas pasirinkimas. Didelis jų privalumas – palyginti nedidelis svoris, todėl juos lengvai galėsite pakelti rankomis. Tad jei ketinate laikyti ne automobilį, o pavyzdžiui dviračius ar sporto įrangą, o gal įsirengti dirbtuves, tokie vartai gali būti tinkamiausias pasirinkimas. Kitas aliuminio privalumas – jis nerūdija, todėl galvojant apie drėgmę rudenį ar pavasarį, galėsite būti ramūs, kad vartams niekas nenutiks. Maža to, aliuminiai dėl savo tvarumo ir lengvumo puikiai tinka su langais. Mediniai ir plieniniai vartai, turintys langūs tampa labai sunkūs, o aliuminiai ne, tad jei garaže reikia dienos šviesos, rinkitės būtent šią medžiagą. Tinkamai nudažyti aliuminio vartai gali atrodyti it mediniai, kas jiems prideda dar daugiau žavesio.

Apžvelgėme pagrindines medžiagas iš kurių gaminami garažų vartai. Svarbiausia galvokite kam ir kaip naudosite vartus – ar kaip tikrą garažą, kuriame laikysite automobilį, ar tik smulkiems daiktams, kaip žoliapjovė, kurią karts nuo karto reikia paimti. Ar jums reikės dienos šviesos ar ne ir nepamirškite su metų laikais susijusių niuansų – sniego, lietaus, drėgmės bei saulės. Svarbu galvoti apie vartų patvarumą, ciklus, ir žinoma kainą, kuri irgi lemia daugelio žmonių apsisprendimą rinktis vieną ar kitą variantą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *