Saulės parkai suteikia galimybę turėti jėgainę kiekvienam

Važiuodami Lietuvos keliais tikriausiai esate matę vietoves, kurių ne mažą plotą užima įrengtos saulės elektrinės. Tai saulės parkai, juos įrenginėja ir prižiūri ne viena saulės energetikos įmonė. Atskiros įmonės turi savo saulės parkus, juose įrengtos elektrinės yra parduodamos gyventojams arba juridiniams asmenims. Jeigu jums iškilo klausimas: „Ar ir aš galiu turėti savo elektrinę, nors gyvenu bute?“, atsakymas būtų taip, kiekvienas Lietuvos gyventojas gali nusipirkti jau įrengtas jėgaines saulės parkuose.

Kokie saulės parkai yra Lietuvoje?

Mūsų šalyje yra Kuršėnų saulės parkas, šį projektą vysto patyrusi saulės energetikos įmonė „Saulės grąža“. Taip pat saulės parkai yra Elektrėnų rajone, Obenių kaime, Utenoje, Molėtų rajone Šliavelių kaime, Lazdijų rajone Buktos kaime. Daugiau informacijos apie visus šiuos projektus galima rasti interneto svetainėje saulesparkai.lt. Šiame puslapyje galite sužinoti elektrinių kainas kiekviename parke, koks jų metinis priežiūros mokestis, kas yra projekto vystytojas.

Nutolusios saulės elektrinės – ką reikia žinoti?

Jeigu jūs gyvenate Kaune, o jėgainę esate nusipirkęs Kuršėnų saulės parke, jūs turite nutolusią saulės elektrinę. Dažniausiai tokia jėgainė įsigyjama, kai nėra galimybės ją pastatyti ant namo stogo, nes, pavyzdžiui, žmogus gyvena bute, taip pat kai nėra žemės sklypo, todėl negalima statyti jėgainės ant nuosavos žemės. Taigi, saulės parkai suteikia galimybę jėgaines turėti butų gyventojams. Be to, perkant nutolusią saulės elektrinę galima gauti valstybės paramą. Verta pasiruošti terminui, kada galima teikti paraiškas dėl paramos įsigyjant saulės jėgainę, nes ji sudaro apie trečią dalį elektrinės kainos. Šiuo metu gyventojai turi palaukti, kol 2021 metais bus paskelbtas terminas, kada bus galima teikti paraiškas, manoma, kad tai bus kovo mėnesį.

Įsigyti jėgaines saulės parkuose gyventojams apsimoka, kai jie naudoja daug elektros energijos. Tada jėgainės atsiperkamumas su valstybės teikiama parama siekia 4-7 metus. Elektros kaina sumažėtų 3 kartus. Saulės jėgainių garantinis laikas yra apie 25 metai, taigi, atsipirkus elektrinei dar ilgus metus būtų galima sutaupyti elektros energijai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *