Ar verta įsigyti saulės elektrinę?

Saulės elektrinėsSaulės elektrinė yra dažnai pasirenkama užsienyje. Lietuvoje galima pamatyti ne tiek daug namų, kuriuos puošia saulės elektrinė. Lietuviai neretai teigia, jog saulės elektrinės yra brangios ir gadina namo išvaizdą. Tai yra visiškai netiesa. Saulės elektrinė ne tik nesugadina namo išvaizdos, bet neretai net pagerina ją. Saulės moduliai atrodo šiuolaikiškai, todėl tinka kiekvienam namui. Kaina yra nemaža, tačiau dalį padengia valstybė. Perkant saulės elektrine galima gauti valstybės paramą. Valstybė gali grąžinti net 3 000 eurų. Įsigyjant saulės elektrinę yra svarbu paduoti paraišką ir gauti paramą. Saulės elektrinę yra brangu įsigyti mokant iš karto, tačiau ją galima naudoti net 30 metų. Mokėta suma dažniausiai atsiperka per 10 metų, todėl likusius metus galima už elektrą nemokėti. Saulės elektrinę įsigyti yra verta visiems.

Ar saulės elektrinės energijos užtenka?

Perkantiems saulės elektrinę dažnai kyla nemažai klausimą. Kai kuriems atrodo keista, jog saulės elektrinė veikia naktį, žiemos metu. Tačiau nerimauti nereikia. Vasaros metu elektros yra pagaminama daugiau nei reikia. Jei elektros yra pagaminta daugiau nei sunaudojama, tuomet elektra yra kaupiama. Sukauptą elektrą galima panaudoti nakties metu. Žiemą elektros yra mažiau gaminama, tačiau vasaros metu sukauptos elektros dažniausiai užtenka. Jei elektra pasibaigia, tuomet tenka šiek tiek mokėti už elektrą. Elektros dažniausiai užtenka tiems, kurie pasirenka reikiamo galingumo saulės elektrinę.

Kiek kainuoja saulės elektrinė?

Saulės elektrinės kainos skiriasi. Vieni už saulės elektrinę gali mokėti 5 000 eurų, kiti gerokai daugiau. Kaina priklauso nuo to, kokia yra saulės elektrinės galia. Kuo saulės elektrinė galingesnė, tuo ji yra brangesnė. Tačiau įsigyti kartais tenka mažesnę galią. Saulės elektrinės galią reikia rinktis pagal tai, kiek yra sunaudojama elektros per metus. Reikia paskaičiuoti ir tuomet pasirinkti reikiamą galią. Saulės elektrinės kaina yra nemaža, tačiau galima gauti valstybės paramą. Paramos dydis gali siekti daugiau nei kelis tūkstančius. Tai priklauso nuo išleistos sumos. Kuo brangesnę saulės elektrinę teks įsigyti, tuo didesnę paramą galima gauti. Saulės elektrinė galia būti naudinga, todėl verta investuoti.

Kaip sumontuoti saulės elektrinę?

Saulės elektrinę reikia ne tik įsigyti, bet ir sumontuoti. Nors montavimo darbai dažniausiai yra įtraukti į kainą, kai kurie nusprendžia sutaupyti ir montavimo darbais užsiimti savarankiškai. Montavimo darbai yra sunkūs. Reikia turėti ne tik reikiamus įrankius, bet ir reikia mokėti atlikti darbą. Saulės elektrinės montavimą geriau atlikti žmonėms, kurie turi patirties ir darbą gali atlikti gerai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *