Tradiciniai, noraginiai, diskiniai skutikai: kokius skutikus pasirinkti savo ūkiui?

Sėja yra vienas iš svarbiausių augalų auginimo darbų, todėl ji turi būti aukštos kokybės. Būkite atsargūs, nes nuo to priklauso būsimas derlius, nes sėja yra vienas pagrindinių ūkininkavimo darbų, kuriuos turite atlikti. Norint pasiekti aukščiausių rezultatų, reikalaujančių daug pastangų, diskiniai skutikai padeda paruošti dirvą sodinimui, įterpti sėklas į tą patį gylį. Tai padaryti gali neatrodyti taip svarbu, bet iš tikrųjų kiekvienas žingsnis yra būtinas norint gauti gerą ir saugų derlių.

Kodėl populiariausias pasirinkimas yra tradiciniai diskiniai skutikai?

Pirmiausia dirva suariama, po to vieną ar kelis kartus akėjama į grumstus, o sėklos išbarstomos paruoštoje dirvoje. Diskiniai skutikai yra pati brangiausia laiko ir sąnaudų prasme, todėl padidėja derliaus nuėmimo sąnaudos. Todėl ūkininkai ieško sprendimų, kaip sumažinti išlaidas. Vienas iš būdų sumažinti išlaidas – pakeisti tradicinius ūkininkavimo būdus. Visos šios technologijos kažkiek sumažina sąnaudas, tačiau yra ir kita medalio pusė: joms reikia brangių žemės dirbimo ir sėjos įrankių, o jas įsigyti reikia daug pinigų. Arba galima naudoti kitą metodą, kad sumažintumėte antžeminių takų skaičių. Įprastos sėjamosios naudoja esamas jungtis su lauko kultivatoriais. Šis metodas reikalauja mažiau papildomų investicijų. Kombinuotieji sodintuvai sutaupo pinigų, nes leidžia sėti tiesiai į ariamąją arba lengvai įdirbtą dirvą. Kombinuota įranga sumažina: darbo laiką, techninį nusidėvėjimą ir sąnaudas, užtikrina gerą sėklos kokybę ir palaiko aukštą dirvos drėgmę.

Diskinių skutikų nauda žemės ūkiui

Diskiniai skutikai yra kultivatoriaus versija, skirta sekliam darbui, silpnesniems traktoriams iki 10 cm gylio. Palyginti su senaisiais kultivatoriais, naujųjų peiliukai yra maždaug 15% lengvesni, o tai reiškia, kad jie turi mažiau sukibimo ir keliamosios galios. Diskinių akėčių darbinis plotis yra nuo 2 iki 6 m. Kūginis diskas užtikrina gerą disko įdubimą ir pastovų atakos kampą net ir sumažinus disko skersmenį. Siekdama maksimaliai prailginti šių diskų tarnavimo laiką, rinka padidino šių diskų kietumą nuo 160 kg/mm2 iki 200 kg/mm2. Kiekvieno disko individuali apsauga ir atrama užtikrina puikų dirvožemio reprodukciją ir apsaugo nuo kliūčių dirvoje. Darbaratis sumontuotas ant uždaros stebulės, o tai reiškia, kad sparnuotė sumontuota gamykloje, sutepta ir nereikalauja papildomos priežiūros. Galima užsisakyti nuo 2,5 m iki 4,0 m darbinio pločio kultivatorius su važiuokle, skirta transportuoti keliais, o tai ypač patogu transportuojant dideliais atstumais arba naudojant ne tokį galingą traktorių.

Noraginiai skutikai ir jų nauda ūkiui

Noraginiai skutikai yra mašina, naudojama žemei įdirbti. Tai populiarus prietaisas, kuris padeda žemės ūkyje greičiau atlikti darbus, tačiau ar verta jį įsigyti, ar geriau pasirinkti diskinius skutikus? Jų pagrindinė užduotis – nuėmus derlių, ražienas pasėti. Darbinis gylis iki 15 cm (su šoniniais noragėliais) arba 30 cm (be šoninių noragėlių). Standartinė įranga: dvi eilės noragėlių stulpų su 35 x 35 mm spirale (APS) arba 60 x 25 mm (AP), 460 diskų stulpeliais, 550 vamzdžių ritinėliais ir mechaniniu darbinio gylio reguliavimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *