Apsauginės kaukės: ką rinktis apsaugai nuo koronaviruso?

COVID-19 tikrai labai daug įtakos turėjo žmonių gebėjimo apsisaugoti sustiprėjimui. Netikėtas pavojus sveikatai visame pasaulyje tikrai privertė susimąstyti ir daugiau dėmesio skirti savęs priežiūrai. Nors dabar situacija su koronavirusu šiek tiek aprimo, po truputį galima pastebėti atsirandančios antros bangos požymius. Sergančiųjų šalyje vis daugėja, todėl susirūpinimas apsaugos priemonėmis taip pat niekur nedingsta, nes niekada negalima žinoti kas nutiks kitą dieną. Galbūt ir vėl bus paskelbtas karantinas, galbūt pasibaigs apsauginės priemonės ir dėl jų trūkumo nebus galima išeiti iš namų. Taigi, apsirūpinti apsauga būtina iš anksto, tačiau ko iš tiesų reikia, kad būtų galima jaustis saugiau tokioje situacijoje?

FFP2 respiratoriaiPirmiausia, daug dėmesio turi būti skiriama būtent domėjimuisi kokie apsisaugojimo būdai veiksmingi, kokie ne ir kas svarbiausia norint užsitikrinti sveikatą be jokių sutrikimų. Žinoma, daugelis gali pasakyti, kad internete gausu informacijos apie tai kaip apsisaugoti ir kad reikalingos apsauginės kaukės. Tačiau ar tikrai aiškiai įvertinama kokios kaukės tinkamos? Daugelis iki šiol vaikšto su medžiaginėmis kaukėmis, tačiau jų efektyvumas yra minimalus, jei ją dėvi sergantis asmuo, o tokią kaukę dėvint sveikam asmeniui ji visiškai neapsaugo nuo viruso užsikrėtimo. Taigi, apie kaukių reikiamybę informacijos daug, tačiau apie jų veiksmingumą nuolat kyla diskusijos, kurių išvados ne visuomet aiškiai nurodomos. Viena geriausių apsaugų yra FFP2 respiratoriai, kurie puikiai apsaugo net 8 valandas. Ji veiksminga tiek norint apsaugoti aplinkinius, kai yra sergama, tiek nenorint užsikrėsti. 95 procentų apsauga bus itin efektyvi, todėl viešose vietose galima bus jaustis kur kas saugiau. Puikią apsaugą suteikiančių veido kaukių rasite – https://respiratorius.lt/.

FFP2 respiratoriai apsaugo tikrai puikiai, tačiau visuomet gerai yra apgalvoti ir papildomą apsaugą, kuri užtikrina dar didesnį saugumą. Dabar nesunku rasti apsauginius skydus, pirštines, dezinfekcinį skystį. Pastarasis labai svarbus, kadangi nuolatinė rankų dezinfekcija po tam tikrų paviršių lietimo yra tokia pati svarbi kaip ir FFP2 respiratoriai. Juk rankomis liečiamas veidas, per kurį virusas lengvai patenka į organizmą. Taigi, geriau pasirūpinti ir rankomis, tuomet iškart sumažėja šansai virusu užsikrėsti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *