Ką reikia žinoti parduodant savo mišką?

Kiekvienas miško savininkas turi ne tik teises į savo miško nuosavybę, bet ir pareigas, kurios įpareigoja tinkamai rūpintis mišku. Daugelis nenorintys pareigų parduoda miska kartu su žeme arba tik medžius. Jeigu svarstote apie pardavimą, tai reikia žinoti svarbiausius patarimus leisiančius sėkmingai viską atlikti ir džiaugtis sandorio sėkme.

MiškaiKiekvienas pardavimas ir pirkimas yra svarbus sandoris, ypatingai, kuomet kalbama apie nuosavybės teisių perleidimą ar dideles sumas pinigų. Žinant ir suprantant, tai galima atidžiau rinktis kam parduoti savo mišką. Deja, bet pasitaiko tokių atvejų, kuomet pardavėjai susiduria su nesąžiningais miško supirkėjais. Dažniausiai tai būna tie atvejai, kai nusprendžiama parduoti medžius. Tuomet susitariama be teisiškai įtvirtintų sutarties būdų, pavyzdžiui, žodžiu ar pasirašant ant paprasto popieriaus lapo be patikrintų teisingų pirkėjo duomenų. Tuomet miško supirkėjas žada, kad pinigus sumokės po iškirtimo ir pasirūpins miško sutvarkymu. Kai miškas iškertamas, pirkėjas dingsta. Tuomet miško savininkas lieka be žadėtų pinigų, o dar ir mišką sutvarkyti turės už savus pinigus. Medžiai auga ne vienerius metus ir taip greitai juos prarasti yra didžiulis nuostolis. Be to, savininkas privalo iškirstus medžius atsodinti. Žinoma, kai pirkėjas dingsta ir sandoris nebuvo įteisintas, tai miško atsodinimu turės rūpintis pats savininkas. Tai jau dvigubi nuostoliai. Todėl itin svarbu parduoti mišką tiems pirkėjams, kurie dirba legaliai ir yra sudaromos sutartys. Parduodant mišką su žeme yra mažiau pavojų, nes parduodant žemę reikia viską įteisinti. Čia jau apgavysčių gerokai mažiau, nes tai ne medieną iškirsti ir dingti.

Pardavėjas turi labai gerai pagalvoti ką nori parduoti ir kaip tai įteisins. Iš tikrųjų, nesvarbu ar

parduoda miska su žeme ar tik mediena. Abiem atvejais reikia viską atlikti tinkamai ir pardavimo sandorį įteisinti. Taip bus išvengta netikėtų apgavysčių, kuomet iškertama mediena nemokant sutartos pinigų sumos. Jeigu dar nežinote ar norite parduoti visą mišką, ar tik medieną, tai metas apie tai gerai pagalvoti. Tik svarbu nepamiršti, kad miško savininkas turi pareigas t.y. turi mokėti mokesčius už mišką, juo rūpintis, tvarkyti ir atsakyti, jei kažkas bus vykdoma ne taip, kaip privalo būti pagal įstatymus.

Pardavimas gali būti paprastas ir visai nesvarbu ar parduodate tik medieną, ar parduodate visą mišką. Svarbu tik išsirinkti pirkėją, kuris sąžiningai vykdys savo įsipareigojimus iki sandorio sudarymo. Tuomet viskas vyks sklandžiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *