Kaip parduoti mišką?

Pasivaikščiojimas miške daugeliui labai patinka, tačiau jei esate miško savininkas, tai savo miške ne tik savo malonumui ateinate pasivaikščioti, bet ir turite pareigų tinkamai pasirūpinti mišku. Labai dažnai miškų savininkai nenorėdami rūpintis savo nuosavybe nusprendžia ją parduoti, tuomet tampa aktuali miško kaina, nes norima iš pardavimo uždirbti pinigų.

Nusprendus parduoti mišką, reikia apsispręsti ar parduosite visą nuosavybę t.y. žemę su mišku, ar tik mišką išsikirtimui. Čia svarbu paminėti, kad nusprendus parduoti tik medžius išsikirtimui, miško savininkas turės pasirūpinti miško atsodinimo darbais, todėl labai svarbu teisingai įvertinti parduodamo miško kainą. Rinkdamiesi iš pasiūlymų išsiaiškinkite ar mokama suma yra jau su įskaičiuotais mokesčiais, nes pardavus tik mišką (be žemės) savininkas turės sumokėti ir mokesčius, tad ir vėl reikia labai teisingai įsivertinti, kiek norite gauti už parduodamą mišką išsikirtimui.

Miškas geresne kainaLabai svarbu paminėti apie sutarčių sudarymą. Kartais miško savininkai gauna labai viliojančius pasiūlymus, su labai didelėmis sumomis pinigų, tačiau prašoma, kad nebūtų sudaroma sutartis. Tokių atvejų, kai savininkas sutinka, kad jo mišką iškirstų be sutarties yra nemažai. Sumos, kurias siūlo irgi labai vilioja, tačiau nesudarydami sutarties jūs labai rizikuojate. Didelė rizika, kad jus apgaus ir rasite iškirstą mišką, o pinigų negausite. Tuo labiau, neturėsite ne tik pinigų ir miško, bet dar ir turėsite patys atsodinti mišką už savo pinigus, nes tokia jūsų, kaip savininko, pareiga. Tai bus didžiulis nuostolis. Todėl visuomet reikia sudaryti sutartį raštu.

Miško savininkams labai aktuali yra superkamo miško kaina. Įvairios įmonės siūlo skirtingas sumas pinigų ir darosi sudėtinga apsispręsti, kurį pasiūlymą priimti. Šiuo metu, kai yra tokia pasiūla, reikia tiesiog išsiųsti kelias užklausas pasirinktoms miško supirkimo įmonėms ir sulaukus pasiūlymų galima bus juos tarpusavyje palyginti. Galima net rasti skaičiuokles, kurios preliminariai padės suskaičiuoti ir sužinoti, kiek kainuoja miškas. Su tokiomis galimybėmis galima greitai ir paprastai sužinoti ar verta parduoti mišką išsikirtimui, ar geriau su visa žeme.

Šiuo metu galima rasti labai daug miško supirkimo pasiūlymų, todėl tereikia išsirinkti tinkamą pirkėją, sudaryti sutartį raštu ir viskas vyks greitai ir sklandžiai. Įmonės, kurios superka miškus, nesvarbu ar tik išsikirtimui, ar kartu su žeme, žino kaip tinkamai viską atlikti, kad pardavimo sandoris nenuviltų abiejų sutarties pusių. Svarbu tik pasirinkti patikimą miškų supirkimo įmonę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *