Ką svabu žinoti apie trimerių galvutes?

Jei turite sodybą, prižiūrite savo namų aplinką ar sodą, trimeris jums tikriausiai yra puikiai pažįstamas darbo įrankis. Tačiau ar žinojote, kad trimerių galvutės gali gerokai palengvinti jūsų kasdienes užduotis tiek pjaunant veją ar šienaujant pievą, tiek ir įveikiant brūzgynus ar piktžoles? Aptarkime, ką svarbu žinoti apie trimerių galvutes.

Ar visos trimerių galvutės gali būti keičiamos?

Pigesniuose trimerių modeliuose gali būti montuojama viena galvutė, kuri nėra keičiama. Dėl to planuojant įrankį naudoti įvairiems darbams, į šią savybę svarbu atkreipti dėmesį. Profesionaliam naudojimui skirti galingesni trimeriai, dažniausiai turi keičiamų galvučių funkciją. Žinoma, gali pasitaikyti ir išimčių, tad perkant trimerį geriausia pasitarti su profesionalais.

Kuo skiriasi trimerių galvutės?

Šie priedai iš tikrųjų pasižymi didele įvairove. Su valu naudoti skirtos galvutės gali būti kelių tipų ir skiriasi valo ilgio reguliavimo mechanizmais. Pjaunant žolę didesniuose plotuose patogios trimerių galvutės su valo pailginimo funkcija – jas tereikia stuktelėti į žemę ir valas pailgės. Taip pat praktiškas pasirinkimas yra ir tos galvutės, kurios valo ilgį reguliuoja visiškai automatiškai, be jokių papildomų judesių ar pastangų.

Taip pat trimerių galvutės gali būti skirtos naudoti su metaliniu įrankiu. Pavyzdžiui, galima pritvirtinti pjovimo diską, peiliukus ar šepetį. Iš tikrųjų kiekviena galvutė turi savo paskirtį ir išplečia trimerio funkcionalumą arba padeda lengviau atlikti darbus.

Be to, trimerių galvutės skiriasi ir kainomis. Žinoma, brangiausiai kainuoja originalios trimerių galvutės, kurias siūlo žinomi sodo technikos gamintojai. Jei dvejojate, ar verta už tokį elementą mokėti brangiau, prisiminkite, kad originalios dalys pasižymi geriausia kokybe ir su kitais trimerio elementais suderintais parametrais.

Kiek pigiau kainuoja vidutinės kokybės dalys. Renkantis svarbiausia atkreipti dėmesį į gamybai naudotas medžiagas – trimerio galvutės turi būti tvirtos, nes jas veikia vibracijos ir aplinkos veiksnių mechaninis poveikis. Įvairių galvučių kaina gali svyruoti nuo vos kelių eurų ir kelių dešimčių, tad tai nėra labai brangi dalis. Vis dėlto, jei trimerį naudojate rečiau, galima ir pataupyti.

Trimerio galvutės pakeitimas

Manote, kad pakeisti trimerių galvutes gali tik meistrai? Klystate, nes su šia užduotimi lengvai susidorosite ir patys. Trimerių galvutės dažniausiai yra tvirtinamos varžu ar keliais, tad juos reikia atlaisvinti ir, pakeitus galvutę kita, priveržti. Viskas labai paprasta, tačiau nepamirškite patikrinti, ar galvutė gerai priveržta. Taip pat svarbu prisiminti, kad nuimtas galvutes reikia laikyti saugiai ir saugoti nuo žalingo aplinkos poveikio – taip šie priedai tarnaus ilgiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *