Trimerio reduktorius: ką svarbu žinoti?

Kai šiltuoju metu laiku ima žaliuoti visa gamta, visi nuosavų sklypų savininkai ir viešų regionų atstovai suvokia – atėjo metas pasirūpinti nuolat augančia žole. Trimeris – vienas patogiausių prietaisų, kalbant apie bet kokios vejos priežiūrą. Prietaisas ne tik pjauna žolę, bet susitvarko ir su nedideliais krūmais. Jis, priešingai, nei žoliapjovė, pjauna net ir sunkiai prieinamose vietose, įvairiuose kampuose, tad be jo niekaip negalima prasiversti.

Tam, kad trimeris jums tarnautų kuo ilgiau, verta ne tik įsigyti žinomo gamintojo, kokybišką prietaisą, bet ir skirti jam atitinkamą dėmesį. Dėl netinkamos priežiūros dažniausiai nukenčia labai svarbi detalė – trimerio reduktorius.

Ką daro ši detalė?

Trimeris savo pjovimo darbą atlieka tuo metu, kai jo galvutė, prie kurios tvirtinamas diskas arba specialus valas pjovimui, sparčiai sukasi. Nors pjovimo su trimeriu procesas skamba išties paprastai, tačiau tuo pačiu reikalauja ir žmogaus tikslumo. Kiekviena prietaiso detalė atlieka tam tikrą funkciją, su kuria pjovimas tampa lengvas. Būtent trimerio reduktorius prailgina trimerio ilgaamžiškumą ir prisideda prie mažesnio prietaiso nusidėvėjimo.

Trimerio reduktorius ne tik yra „atsakingas“ už kitų prietaiso dalių sukimosi dažnį, bet tuo pačiu ir sugeria visas vibracijas, kurias sukelia sukimosi valas. Be trimerio reduktoriaus darbas su trimeriu būtų praktiškai neįmanomas.

Trimerio reduktoriaus priežiūra

Kaip bebūtų gaila, bet neprižiūrima, ši detalė gali labai dažnai gesti. Kad taip nenutiktų, reikia naudoti specialų tepalą. Trimerio reduktorius sugeria prietaiso vibracijas, todėl dažnai ir pats patiria savų elementų judėjimą. Jeigu tinkamai išsirinksite šios detalės tepalus ir nepamiršite jų reguliariai pakeisti naujais, prailginsite ne tik reduktoriaus tarnavimo laiką bei optimalų funkcionalumą, bet ir prisidėsite prie pačio trimerio ilgesnio išsaugojimo. Tiesa, labai svarbu pilti tik kokybiškus, sertifikuotus tepalus, kuriuos rekomenduoja jūsų turimo prietaiso gamintojas.

Sugedo reduktorius, ar galima remontuoti ar tiesiog pakeisti nauju?

Net ir nepriekaištingai prižiūrimas reduktorius po tam tikro laiko suges, kadangi jo tarnavimo laikas taip pat turi šiokį tokį limitą. Kai trimeriu yra naudojamasi labai dažnai, laikui bėgant neįmanoma išvengti detalių nusidėvėjimo.

Daugelis meistrų pritars, kad reduktoriaus tikrai nereikia remontuoti. Tai yra lengvai pakeičiama ir nebrangi detalė, todėl geriau tiesiog įsigyti ją naują. Geroji žinia ta, kad įprastai trimerių konstrukcija yra paprasta ir prietaiso savininkai gali nesunkiai patys pasikeisti daugelį nusidėvėjusių dalių, tarp jų ir trimerio reduktorių.

Visada rekomenduojama pirkti tik žinomų gamintojų ir galingus trimerius. Taip pat ir keičiamos detalės turėtų atitikti jūsų prietaiso gamintojo vardą. Jokiais būdais nepirkite neaiškaus prekinio ženklo ar įtartinai per mažos kainos detalių, nes labai tikėtina, kad jos jums tarnaus labai trumpai. Bet kuriais klausimais konsultuokitės su turimo trimerio gamintojo prekybos atstovais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *