Ko paklausti savęs, prieš imant kreditą?

PaskolosTokios kreditų bendrovės kaip credit24 gali puikiomis sąlygomis greitai suteikti norimą kreditą. Tačiau prieš imant bet kokią paskolą, bet kokį kreditą, reikėtų sąžiningai savęs paklausti kelių klausimų. Užduoti tuos klausimus sau ir į juos atsakyti.

Kokios sumos iš tiesų reikia?

Kad ir kokios jums pasirodytų kreditų teikėjų geriausios kreditavimo sąlygos, pirmiau turite galvoti apie tai, kokios sumos jums reikia iš tikrųjų. Kadangi kartais mes pervertiname savo galimybes, galvojame apie tai, kad pakaks mažesnės sumos, o paskui vargstame ir net ir pasiėmę paskolą nesuduriame galo su galu. Per maža paskola – tai net didesnis blogis, negu per didelė. Jeigu jums pritrūks iškart vos pasiskolinus, kur tuomet gausite dar? Kredito istorijoje jau bus įrašyta, kad esate šiuo metu skolingas, ir niekas jums kitos paskolos neteiks. Tad visada pagalvokite, kokią sumą reikėtų imti, kad nepritrūktų. Pažvelkite ir į kitą veidrodžio pusę ir paklauskite savęs, kokios sumos jums tikrai per daug? Pavyzdžiui, jums reikia 1000 eurų, o nutariate dėl visa ko pasiimti 2000 eurų. Gal ir verta užsimesti kažkiek atsargai, tačiau lai tai būna ne daugiau kaip 10 proc. sumos, kad nesusidarytų per daug tuščiai mokamų palūkanų. Juk kreditai nemokamai nėra suteikiami, už juos reikia mokėti procentus.

Ar mano pajamos stabilios?

Kitas klausimas, kurio turėtumėte paklausti labai atvirai – tai jūsų pajamos. Kokios jos iš tikrųjų yra ir kokios bus po kurio laiko? Ar ne per mažos? Ar jų užteks ne tik paskoloms padengti, bet ir gyvenimo poreikiams patenkinti? Tai klausimai, kurie yra jums labai svarbus, į kuriuos būtinai turite reaguoti laiku ir tinkamai. Jeigu žinote, kad galbūt kitą mėnesį pajamos bus mažesnės, kad ateityje išeisite iš esamo darbo, nesistenkite nieko apgauti ir neteikite, kad turite dideles pastovias pajamas. Kodėl? Nes labiausiai pakenksite patys sau, kai turėsite tokias negrąžintas sumas ir dėl to jums bus taip sunku.

Ar paskola neprieštarauja šeimos planams

Klausimų reikėtų užduoti ne tik sau, bet ir šeimos nariams. Pasiaiškinkite, kokie yra planai. Gal vaikai nori važiuoti į vasaros stovyklą, gal kam nors laukia operacija, gal su partneriu ar partnere tarėtės pirkti kažkokį bendrai daiktą. Gal netgi ketinote imti išsimokėtinai. Būtinai pasikalbėkite su šeima, jeigu ją turite, prieš imdami paskolas, nes tai palies ir kitus narius.

1 mintis apie “Ko paklausti savęs, prieš imant kreditą?”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *