Šviestuvai ir jų tendencijos

Namų interjeru daugiau besidomintys žmonės vienbalsiai sutinka, kad šviestuvai yra viena svarbiausių jo dalių. Net jei kruopščiai atrinksite pačias subtiliausias ir originaliausias detales, įsigysite itin prabangius, aukštos kokybės baldus ir pasirūpinsite nepriekaištinga vidaus apdaila – netinkamas apšvietimas gali taip ir neatskleisti visų jūsų pastangų, sudėtų kuriant tokį išskirtinį dizainą. Be to, šviestuvai svarbūs tikrai ne vien dėl to, kad sukurtų bendrą atmosferą namams ir padėtų išryškinti jų stilių – apšvietimas turi labai daug įtakos žmogaus vidinėms būsenoms ir net sveikatai. Nuolat rašant ar skaitant netinkamame apšvietime, gali susilpnėti rega. Tad jei rūpinatės savimi ir savo šeima, netaupykite rinkdamiesi tinkamą apšvietimą ir nemanykite, kad šiuo atveju mažiau yra geriau. Kuo daugiau tarpusavyje suderintų šviesos šaltinių įrengsite, tuo gražesnis ir jaukesnis taps jūsų būstas. Kokie šviestuvai šiuo metu populiariausi?

TendencijosNors rinką po truputį užkariauja šiuolaikiški šviestuvai, pasižymintys stilių, formų bei raštų įvairove, o jų gamintojai stengiasi pritaikyti naujausias technologijas, šiuo metu vyraujančios tendencijos tikrai nepasiriboja vien moderniais sprendimais.

Visų pirma, iš mados niekada taip ir neišėjo tradiciniai, klasika tapę šviestuvai. Tai prabangūs, įvairiais raštais papuošti sietynai, masyvūs toršerai ir lubinės lempos, namus apgaubiančios paslaptinga, tačiau tuo pat metu ir prabangia atmosfera. Jie tinka didelėms erdvėms, menėms, Provanso stiliaus namams. Tokie klasikiniai, kartais net antikvariniai ar senoviniai šviestuvai taip pat pamėgti ir bohemiškos sielos žmonių, mėgstančių išskirtines detales namuose.

Šiuo metu taip pat labai populiarūs ir inovatyvūs, netikėtumą sužadinantys apšvietimo modeliai, pasižymintys kosmine tematika. Tokie šviestuvai dažnai primena kosminius laivus ar dangaus objektus, todėl atrodo ne tik šiuolaikiškai, bet ir avangardiškai, futuristiškai. Šie šviestuvai labiau tinka skandinaviško, minimalistinio interjero būstuose, o pritaikius ryškesnes spalvas ar detales, puikiai prisitaikys ir vaikų kambaryje ar kitose erdvėse, kuriose siekiama sukurti sterilų, tačiau nenuobodų interjerą.

Svarbu, kad šviestuvai atitiktų jūsų asmeninį skonį ir sukeltų geras emocijas. Kadangi tai pakankamai svarbi namų detalė, ji neturi kliūti už akies, o įsilieti į bendrą aplinką ir padėti pabrėžti svarbiausius jos akcentus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *